بنگ و اولافسن (انگلیسی: Bang & Olufsen) که به اختصار «B&O» نوشته می‌شود، یک شرکت مشهور تولید لوازم الکترونیکی دانمارکی است که تخصصش، تولید محصولات صوتی-تصویری و به‌ویژه وسایل ضبط و نشر آواها، تلویزیون و تلفن است.این شرکت، توسط «پیتر بوآس بنگ» و «سوئِند اولافسن» در سال ۱۹۲۵ میلادی بنیان نهاده شد که کارشان ساخت رادیوهایی بود که با جریان متناوب کار می‌کرد و در آن عصر که همهٔ رادیوها با باتری کار می‌کردند، محصولی متمایز محسوب می‌شد. 

در تاریخ محصول صنعتی ، تاکنون تنها تعداد انگشت شماری از مارک ها برای طراحی خوب به عنوان Shorthand نایل شده اند. 

در اوایل دهه 1980 میلادی دیوید لوییس طراح انگلیسی طراحی محصولات «بنگ و اولافسن» را بر عهده گرفت و در ادامه قرن بیستم این شرکت با طراحی های مدرن رو به جلوی خود پیشگام در دسته های جدید مانند هدفون های براق ، سبک و همچنین ابزار های جدید مثل تلفن های بیسیم شد ، سی دی پلیر های نازک و mp3 player ها شد.

در سال ۲۰۰۴ میلادی، «بنگ و اولافسن» یک کارخانهٔ تولید محصولات صوتی با ۲۵۰ کارمند در کشور جمهوری چک دایر کرده‌است.

از سال ۲۰۰۳ میلادی، شرکت آئودی قراردادی با «بنگ و اولافسن» امضا کرده تا این شرکت، محصولات صوتی پیشرفته برای اتومبیل‌هایش طراحی و تولید کند تا به صورت انتخابی (optional) در اختیار مشتریان قرار دهد که در مدل‌های A8/Q7 قیمتی در حدود ۶۳۰۰ دلار دارد. این شرکت همچنین سیستم‌های صوتی برخی اتومبیل‌های ممتاز همچون «استون مارتین دی‌بی‌اس»، «آستون مارتین رپید»، ب‌ام‌وهای سری ۵، ۶، ۷ و همچنین مدل‌های «مرسدس آام‌گ» را تهیه می‌کند.

همچنین در سال ۲۰۱۵ میلادی، شرکت هیولت پاکارد (اچ. پی) اعلام کرد که برای محصولات ممتاز خود از سیستم صوتی «بنگ و اولافسن» استفاده خواهد کرد. در واقع، هیولت پاکارد (اچ. پی)، «بنگ و اولافسن» را جایگزین بیتس الکترونیکس کرد که توسط اپل خریداری شد.