Kvadrat یک شرکت نساجی دانمارکی است که منسوجات و محصولات مرتبط با نساجی را به معماران ، طراحان و مصرف کنندگان خصوصی در اروپا و جهان تولید و عرضه می کند. كوادات در سال 1968 در دانمارك با ریشه های عمیق در سنت طراحی اسكاندیناویا تأسیس شد.

شرکت Kvadrat توسط Poul Byriel و Erling Rasmussen در سال 1968 در Ebeltoft ، دانمارک تأسیس شد. آنها از نزدیک با طراحانی چون نانا دیزل ، فین جوهل ، نینا کوپل و گونار آگاارد اندرسن همکاری نزدیکی داشتند و یک نمونه کار از پارچه های مبلمان را ایجاد کردند.
همکاری نزدیک کوادرات با طراحان منجر به ایجاد منسوجات کلاسیک مانند Hallingdal و نانا دیزل شد که حضور پررنگی در خانه های خصوصی ، بیمارستان ها ، فرودگاه ها و قطارها داشته است ، که برجسته ترین آنها در راه آهن ملی دانمارک (DSB) است. به رسمیت شناختن انتقادی ملی از سهم كوادرات در طراحی ، در سال 1986 بدست آمد كه موزه هنر و طراحی دانمارك نمایشگاه آثار منسوجات كوادرات را طی 20 سال برپا كرد. در اوایل دهه 1980 ، كوادات هنگامی كه شروع به كار با طراح ایتالیایی مستقر راس لیتل كرد ، به صحنه طراحی بین المللی پیوست.این شرکت در برابر روندهای بین المللی مقاومت کرده و سبک متمایز اسکاندیناوی خود را حفظ کرده است.

منسوجات Kvadrat به عنوان حامل نمادگرایی سیاسی ملی هنگامی مورد استفاده قرار گرفت كه معماران انگلیس ، فاستر و همكاران ، مأمور شدند كه نمای داخلی مناظر بوندستاگ را در رایشستاگ طراحی كنند ، جایی كه از پارچه كبالت آبی تاپاس استفاده شده است (برای نشان دادن تصویری قوی از پارلمان) .

Kvadrat که در زبان دانمارکی به معنای تولیدکننده است ، تولید کننده و تأمین کننده منسوجات و محصولات مرتبط با پارچه برای معماران ، طراحان و مصرف کنندگان خصوصی در اروپا و سراسر جهان است.

Kvadrat همچنین محصولات صوتی ساخته شده از پارچه های جذب آکوستیک را برای از بین بردن پژواک در ساختمان های بزرگ و فضاهای باز توسعه می دهد.

در ژوئن سال 2017 ، کوادرات 3 مدل از آدیداس استن اسمیت را در همکاری با برند ورزشی منتشر کرد.

همکاری های طراحی Kvadrat منجر به محصولات و پروژه هایی مانند بلندگوهای B&O PLAY و بلندگوهای Vifa شده است.